Druhy kolagenu

Existuje více než 16 různých typů kolagenu, ale nejhojnější v těle jsou typy I, II a III.

Typ I: Tento typ tvoří většinu kolagenu v těle a nachází se v kůži, kostech, šlachách a dalších pojivových tkáních.
Typ II: Tento typ se nachází v chrupavce a je zodpovědný za udržování pružnosti a odolnosti kloubů.
Typ III: Tento typ se nachází v kůži, svalech a krevních cévách a pomáhá poskytovat podporu a strukturu.
Výhody kolagenu

Zlepšené zdraví pokožky: Kolagen je nezbytný pro udržení pružnosti a hydratace pokožky, a proto je jeho úbytek s věkem často doprovázen vráskami, jemnými linkami a suchou pokožkou. Bylo prokázáno, že doplňování kolagenu zlepšuje hydrataci pokožky, snižuje výskyt vrásek a zvyšuje pevnost pokožky.


Lepší zdraví kloubů: Kolagen je důležitou součástí chrupavky, která tlumí a chrání naše klouby. Doplnění kolagenu může pomoci snížit bolest kloubů a zlepšit pohyblivost, zejména u lidí s osteoartrózou.


Zlepšené zdraví střev: Kolagen se také nachází ve střevech, kde hraje roli při udržování integrity střevní výstelky. Bylo prokázáno, že doplňování kolagenu zlepšuje zdraví střev tím, že snižuje zánět a podporuje hojení střevní výstelky.


Silnější kosti: Kolagen je klíčovou složkou kostní tkáně a pokles hladiny kolagenu s věkem je jedním z faktorů, které přispívají k osteoporóze. Bylo prokázáno, že suplementace kolagenem zlepšuje hustotu kostí a snižuje riziko zlomenin.


Lepší svalová hmota a výkon: Kolagen je také důležitý pro zdraví svalů a pokles hladiny kolagenu je spojen se svalovou slabostí a ztrátou hmoty. Bylo prokázáno, že suplementace kolagenem zlepšuje svalovou hmotu a výkonnost, zejména u starších dospělých.


Závěrem lze říci, že kolagen je životně důležitý protein, který hraje klíčovou roli při udržování síly a zdraví naší kůže, kostí, svalů, šlach a dalších pojivových tkání. Doplnění kolagenu může poskytnout řadu výhod pro naše celkové zdraví a pohodu a může pomoci zpomalit známky stárnutí.

Věrnostní program

Získejte speciální ceny pro registrované zákazníky, sbírejte body za objednávky a nakupujte tak své oblíbené produkty levněji.

-->