Při výrobě této u nás velice oblíbené lahvičky s krvavě rudou tekutinou nebyla naštěstí žádnému drakovi způsobena újma. Temně červenou pryskyřici lidově zvanou dračí krev (sangre de drago) odebírají domorodí indiáni ze stromu Croton lechleri (česky kroton) rostoucího v pralesích Amazonie, zejména v Andách.

 

Tradiční i moderní využití

V tradičním amazonském léčitelství ji pro její hojivé, antibakteriální, antivirové, antimykotické, analgetické, detoxikační a regenerační účinky využívají v podstatě ke všemu; zevně zejména k hojení ran, jizev a bodnutí hmyzem, na afty, hemoroidy, plísně a jiná kožní onemocnění, problémy se zuby a dásněmi, či různé záněty. Vnitřně pak k léčbě průjmů, žaludečních vředů, vysoké hladiny krevního cukru, proti herpetickým infekcím či pro posílení srdce a imunity, ale také při léčbě nádorových onemocnění.

spánek

V moderním světě se dračí krev přidává do kosmetických přípravků pro její schopnost podpory tvorby kolagenu, hydrataci pokožky, vypnutí a zacelení nerovností či k léčbě akné.

V současnosti již existuje také několik léků s touto složkou určených k léčbě virových onemocnění.

Účinné látky

Síla dračí krve spočívá ve vysokém množství antioxidantů, alkaloidů, flavonoidů, katechinů, éterických olejů a dalších látek. Zejména nejvíce zastoupený alkaloid taspin vykazuje protinádorové působení, hojí rány a působí proti herpes viru. Protinádorové působení vykazuje také obsažená kyselina gallová, a nakonec i lignan dimetylcedrusin, jehož funkcí je zajišťovat rostlinám ochranu a odolnost.

Co říkají studie

Výsledky studií in vitro a in vivo do značné míry podporují většinu tradičních použití dračí krve, které jsme zmínili výše. Testované přípravky byly dobře snášeny a míza vykazuje nízkou toxicitu, takže se očekává, že budou přibývat další klinické a farmakologické studie, které by časem mohly vést ke standardizaci této látky a k jejímu širšímu využití v konvenční medicíně.

Při výběru dračí krve se soustřeďte zejména na složení, kupujte pouze 100% latex z Croton lechleri bez jakýchkoliv přidaných látek.

Hezký den a buďte zdrávi :-)

Tým Vitamino

Věrnostní program

Získejte speciální ceny pro registrované zákazníky, sbírejte body za objednávky a nakupujte tak své oblíbené produkty levněji.

-->